18 marca 2011 roku w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród konkursu plastycznego pod magicznym tytułem „ Podróże w czasie”, w którym to spośród 10 prac wytypowanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Borowej Wsi dwie prace (Kaniewska Dagmara oraz Dziendziel Michał) zostały wyróżnione i uzyskały możliwość dalszego udziału w konkursie na arenie międzynarodowej.
Konkurs ten odbył się w ramach XXI edycji całorocznych imprez kulturalnych Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku. Cykl działań plastycznych, muzycznych oraz teatralnych w ramach stowarzyszenia, których bohaterami są osoby niepełnosprawne mają na celu integrację osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych, wspieranie i ułatwianie amatorskiej działalności osób niepełnosprawnych, wprowadzenie innowacyjnych metod pracy i rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz odbiór osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.
Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym otwarciem wystawy wszystkich nadesłanych prac. Wielobarwność oraz pomysłowość form i technik prezentowanych prac mogła przyprawić o zawrót głowy niejednego artystę i świadczyła o ogromnym zaangażowaniu uczestników konkursu.
Z tego miejsca w imieniu wszystkich uczestników i instruktorów pragniemy podziękować organizatorom konkursu za możliwość zaprezentowania dorobku artystycznego naszych podopiecznych. Temat konkursu pozwolił nam choć na chwilę oderwać się od codziennej szarości i przenieść się w świat pełen magii i marzeń. Pozostaje nam jeszcze życzyć naszym laureatom powodzenia w dalszej części konkursu.