W Sali Marmurowej Gmachu Sejmu Śląskiego już po raz szósty uroczyście wręczono Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2013 roku.
Nagrody przyznawane są za osiągnięcia uzyskane w konkurencjach objętych programem Igrzysk Olimpijskich oraz Igrzysk Paraolimpijskich. Nagrody dla 45 zawodników oraz 33 trenerów wręczył członek Zarządu Arkadiusz Chęciński w towarzystwie radnych Sejmiku Ewy Lewandowskiej i Urszuli Grzonki.

W bieżącej edycji wyróżniono także 9 zawodników Olimpiad Specjalnych z województwa śląskiego. Przedstawicielem naszego Ośrodka oraz Klubu OS Aktywni Mikołów była Agnieszka Buczyńska, która reprezentowała Polskę w Międzynarodowym Turnieju Bocce OS w Słowenii w 2013 r., zajmując wysokie miejsca w grze indywidualnej, jak i zespołowej.

Wśród nagrodzonych sportowców byli przedstawiciele różnych dyscyplin, zarówno letnich, jak i zimowych, m. in. lekkiej atletyki, pływania, zapasów, szermierki, judo, siatkówki plażowej, kajakarstwa, skoków narciarskich oraz bocce (OS) i koszykówki (OS).

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego po raz pierwszy wręczone zostały w 2009 roku.
W bieżącym roku m.in. skoczkowi narciarskiemu Piotrowi Żyle. W poprzednich edycjach nagradzani byli m.in. tacy sportowcy jak Adam Małysz, Tomasz Sikora czy Justyna Kowalczyk.

Uroczystość uświetniła prezentacja umiejętności młodych judoków Czarnych Bytom oraz występ Marty Bijan – finalistki X-Factor.

Gratulując Agnieszce Buczyńskiej wyróżnienia, a jej trenerce Marii Kostorz efektów pracy oraz wszystkim nagrodzonym sportowcom, przyłączamy się do słów członka Zarządu Arkadiusza Chęcińskiego, które powiedział podczas uroczystości:
„Najpiękniejsze w życiu sportowca jest powstawanie z upadku i podejmowanie walki. To jest droga do sukcesu. Chcemy dziś podziękować za wasze sukcesy, za to, że reprezentujecie województwo śląskie na arenie międzynarodowej.”

WTZ