Początek września to dla nas, mieszkańców, pracowników, dyrekcji Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie Boże” czas kiedy nasza uwaga, praca koncentrują się na przygotowaniach Dnia Otwartego. Serdeczność, otwartość, zaangażowanie to fundamenty, które składają się na sukces tego wyjątkowego dnia. Potencjał ludzi, którzy przyczyniają się do zorganizowania tego święta, ich kilkumiesięczny trud sprawiają, że ta cykliczna impreza ma rację bytu już kilkanaście lat.
I tak wielkimi krokami nadszedł 8 września i XIII Dzień Otwartych Drzwi.
Patronat honorowy nad imprezą objęli Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej ks. Krzysztof Bąk oraz Starosta Mikołowski Henryk Jaroszek, a patronat medialny Radio eM, TVP Katowice, Gość Niedzielny.
Różnorodny, barwny, zaskakujący, takimi przymiotnikami można określić artyzm, który zawładnął naszą sceną. Po uroczystym rozpoczęciu Dnia Otwartego studenci Akademii Muzycznej z Katowic zaprezentowali swój repertuar. Uczestnicy WTZ z Borowej Wsiw spektaklu tanecznym „Afrykańskie zaślubiny” udowodnili, że czarny ląd został przez nich dawno odkryty. Brazylijska sztuka walki Capoeira w wykonaniu najmłodszych uczestników imprezy spotkała się z żywą reakcją publiki. Zespoły Glass Balerinaz Paniówek, Belief z Knurowa i chóru Vox Cordis z Rudy Śląskiej dzieląc się swoimi, jakże indywidualnymi talentami starały się zjednoczyć, by zaspokoić gusta naszych gości.
Imprezie towarzyszyły wystawa, kiermasze, mała gastronomia, symulatory zderzeń i dachowania, pokaz pierwszej pomocy. Dla dzieci czekały liczne atrakcje, takie jak: malowanie twarzy, dmuchane zamki, trampolina, baseny z kulami wodnymi, a także przejażdżki zabytkowymi motocyklami członków grupy Ostatni Mohikanie.
Całkowitą eksplozję emocji zapewnili nam górale z kapeli DUKAT, którzy dynamiczną i taneczną oprawą muzyczną pozyskali nasze serca. Szeroki wachlarz artystyczny mógł zaspokoić upodobania szerokiego grona słuchaczy, bowiem nie zabrakło góralskich utworów, folkowych, rockowych jaki i coverów.
Koncert kapeli góralskiej i widowiskowy pokaz sztucznych ogni uwieńczyły XIII Dzień Otwartych Drzwi. W tak miłej, rodzinnej atmosferze zakończyliśmy nasze świętowanie dając dowód, że potrafimy, a przede wszystkim chcemy się dzielić tym, co najlepsze.

„…dawać tak że już nic nie zostaje
a jest się bogatym po brzegi”
/ ks. J. Szymik/

Pragnę z całego serca podziękować wszystkim dobroczyńcom, pracownikom i artystom za to, że każdego roku hojnie doświadczamy Waszej dobroci i mądrości, które ubogacają nasze człowieczeństwo.

Dyrektor Ośrodka
Dariusz Latos