W dniu 26 czerwca 2013r. w środę o godzinie 15:00 grupa podopiecznych naszego Ośrodka wraz z opiekunami wyjechała do Chorzowskiego Centrum Kultury na spektakl musicalowy „Niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Fogga” na motywach powieści Juliusza Verne’a „W 80 dni dookoła świata”. Spektakl zrealizowany został z olbrzymim rozmachem, w oparciu o niebanalny scenariusz, świetne aranżacje muzyczne, bogatą scenografię i niesamowite stroje, które pozwalają przenieść się w magiczną krainę wyobraźni zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Wartka akcja, różnorodność kostiumów wielu postaci, oryginalna scenografia i niepowtarzalna muzyka przenoszą wszystkich widzów w inny wymiar, w którym bardzo liczy się czas… Upływające dni, godziny, a nawet minuty tej niebywałej eskapady uświadamiają nam, jak istotna jest każda chwila naszego codziennego życia – w nim też trwa nieustanna pogoń w stronę wyznaczonego celu…

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie oraz za mile spędzony czas i zorganizowanie naszym podopiecznym wspaniałej zabawy, którą na pewno zapamiętają na długie lata – a kto wie, czy nie na całe życie. Wszystkim uczestnikom spektaklu na pewno na długo utkwi w pamięci mądrość życiowa przewijająca się w musicalu „ …Kiedy zależy Ci na czymś, to mocno w to wierz … „.

autor tekstu: Albert Jachimiak