W minioną sobotę 6 lipca br., we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, grupa naszych mieszkańców wraz z księdzem oraz wolontariuszami uczestniczyła w kolejnej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych na Jasną Górę, organizowaną przez Apostolstwo Chorych. Matka Boża zrobiła nam tego dnia niespodziankę – praktycznie podczas całej podróży był ulewny deszcz, a kiedy przyjechaliśmy do Częstochowy nie spadła już ani kropelka.

Bazylika wypełniona była pielgrzymami. Przed Mszą św. wspólnie rozważaliśmy Tajemnice Chwalebne Różańca, ofiarowując swoje cierpienia w intencjach Kościoła. Niesamowita jest moc tej modlitwy, kiedy tyle osób chorych, słabych odmawia ją w tym samym czasie. O godz. 11.00 sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył ks. Abp Damian Zimoń. W homilii przypomniał zarys historii Apostolstwa Chorych. Naszym mieszkańcom wielką radość sprawiła możliwość spotkania z ks. Wojciechem Bartoszkiem, Krajowym Duszpasterzem Apostolstwa Chorych, który do niedawna mieszkał i posługiwał w Ośrodku „Miłosierdzie Boże”.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Wspólnotę Dobrego Pasterza we wsi Górale. Niesamowite miejsce! Warto doświadczyć tej atmosfery zewnętrznej, bo patrząc na piękne widoki roztaczających się wokół pól, od razu na myśl przychodziły słowa znanego dobrze psalmu „Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć”, ale chyba jeszcze bardziej warto, choć na chwilę poczuć ducha tej wspólnoty, takiej po prostu domowej, gościnnej, życzliwej…

autor tekstu: Anna Tomaszewska