21 października 2013 roku na terenie naszego Ośrodka miało miejsce bardzo miłe wydarzenie. W tym dniu przyjechała do nas młodzież – „aktorzy” ze Świetlicy Środowiskowej z Ośrodka Święta Elżbieta z Rudy Śląskiej – Nowy Bytom.

Młodzi „aktorzy” zaprezentowali nam swoje najnowsze przedstawienie – „KOPCIUCH”, autorstwa wychowawczyń Świetlicy – Pani Joanny Maciejewskiej i Pani Joanny Michalskiej.  Przedstawienie było wyreżyserowane na podstawie baśni „Kopciuszek” Braci Grimm, lecz było przeniesione w realia dzisiejszych czasów – w dobę Internetu, telefonii komórkowej, sms-ów i Facebooka. Drugą zaskakującą niespodzianką było to, że wszystkie dialogi w przedstawieniu były w gwarze śląskiej, co sprawiło wielką radość widzom i na każdej twarzy gościł szeroki, szczery uśmiech.

Po występie zakończonym gromkimi brawami naszych gości zaproszono na słodki poczęstunek oraz rozmowy i „wywiady” przy wspólnym stole. Było to już kolejne spotkanie integracyjne połączone z występami tanecznymi i teatralnymi, w którym uczestniczyły dzieci lub młodzież z zaprzyjaźnionych świetlic, szkół i przedszkoli, za co bardzo dziękujemy.

autor tekstu: Albert Jachimiak