Bieg Natury

04.06.2012

26 maja w Parku Śląskim (dawniej Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku ) w Chorzowie odbył się Bieg Natury – Zobacz Nas połączony z I Biegiem o Puchar Dyrektora WOKiS. Impreza zorganizowana  przez Polską Fundację Sportu i Kultury we współpracy z Parkiem Śląskim i Stadionem Śląskim (WOKiS) dedykowana była grupie mieszkanek naszego Ośrodka, które ścigają się na wózkach, i które od lutego 2012r  wspiera Fundacja. Do sportowej rywalizacji za przykładem  Agaty, Kasi, Karoliny, Krysi, Oli i Oliwi tym razem stanęło jeszcze kilku innych  mieszkańców. Była też oczywiście grupa wspaniałych kibiców, którzy głośno dopingowali  każdego startującego. Mimo, że nie były to mistrzostwa świata, walka na trasie była wyjątkowo zacięta a emocje ogromne. Na najdłuższym dystansie jakim był bieg na 5000m zwyciężyła Kasia Graba przed Agatą Błędzką. Bieg na 3000m wygrała Krysia Szczęśniak wyprzedzając Karolinę Pająk, która dosłownie na ostatnich metrach pokonała Olę Maksimowicz. Najwięcej mieszkańców Ośrodka wystartowało na najkrótszym dystansie czyli w biegu na 1500m. Tu klasę pokazała Oliwia Janczak. Trzecie miejsce na tym dystansie zajęła Marika Czupryńska. Na podium znalazł się także Mateusz Kluska jako jedyny startujący na 1500m w kategori mężczyzn. Wśród śmiałków, którzy podjęli wyzwanie i stanęli na lini startu znalazły się także Dorota Bożek, Diana Prucia, Basia Rzędzian i Sylwia Baron. Wszystkim im należą się wielkie słowa uznania i gratulacje. W biegu głównym wystartował p. Jarosław Prokop, który jest od lutego trenerem dziewczyn. Jak przystało na trenera dał on dobry przykład swoim wychowankom pokazując jak zwyciężać. Po biegu uczestnicy mogli posilić się pyszną kiełbaską z grilla, którą  przygotowała im m.in. Asia Niedziela. Na koniec miał miejsce najprzyjemniejszy moment czyli dekoracja zwycięzców i losowanie nagród.

autor tekstu: Alicja Piasecka