Wakacje zimowe

04.02.2011

      W tym roku ferie mieszkańców Naszego Domu upłynęły wyjątkowo intensywnie [jeśli można tym słowem określić ogrom dobrej zabawy, relaksu i dobrego humoru]. Chociaż na samym początku zima nie bardzo chciała uraczyć nas swoim białym puchem, który niewątpliwie jest atrakcją samą w sobie – to pod koniec pierwszego tygodnia było już na tyle biało żeby robić sobie bitwy na śnieżki. I tak; przez cały czas na sali bankietowej Ośrodka odbywał się przegląd największych kinowych hitów minionego kwartału, a wszystko dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej z Rudy Śląskiej, która już po raz kolejny udostępniła swoją wideotekę naszym mieszkańcom. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się także karaoke, które ujawniło kilka ukrytych do tej pory talentów muzycznych. Na sali bankietowej odbyła się także dyskoteka.
Wśród zorganizowanych wyjazdów znalazły się wodne szaleństwa na zaprzyjaźnionym basenie „Wodnik” w Paniówkach, oraz nauka jazdy na łyżwach odbywająca się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej Orzegów.
Wielką atrakcją był również wyjazd mieszkanek grupy pierwszej do ośrodka Sebastianeum w Kamieniu Śląskim, który prawdopodobnie jest jedynym w kraju ośrodkiem wodolecznictwa prowadzącego metodą ks. Sebastiana Kneippa. Wśród miłej i życzliwej atmosfery nasze koleżanki miały niepowtarzalną okazję odpocząć w trakcie kąpieli perełkowych, wirowych, aromatycznych oraz laseroterapii i seansach w grocie solnej.
Wraz z zaprzyjaźnionym Ośrodkiem święta Faustyna w Tychach wyjechaliśmy na fantastyczną, całodniową wycieczkę do Korbielowa.
Teraz z zapasami nowej energii nasi mieszkańcy z uśmiechami na twarzy wrócili do nowych szkolnych obowiązków.