W sobotę 11 stycznia 2014 roku w Naszym Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych w Mikołowie Borowej Wsi miało miejsce niezwykłe wydarzenie – odwiedził nas Chór mieszany „Słowiczek” z Parafii Trójcy Przenajświętszej z Katowic Kostuchny. Chór ten w tamtym roku obchodził 100 lat swojego istnienia. Kolędowanie rozpoczęliśmy o godzinie 15:00 od wspólnie odmówionej Koronki do Bożego Miłosierdzia. Po wspólnej modlitwie wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek, za które dziękowaliśmy gromkimi brawami i radosnymi uśmiechami. Po wysłuchaniu Chóru ks. Tomasz Nowak wręczył wraz z podziękowaniem statuetkę aniołka wykonaną przez Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz przepiękny Obraz Miłosierdzia Bożego.

Niedziela 12 stycznia 2014 roku była równie pięknym dniem o godzinie 10:45 udaliśmy się na Msze Świętą, którą celebrował ks. dr Krzysztof Bąk. Następnie o godzinie 15:00 mieszkańcy, pracownicy Ośrodka oraz parafianie przybyli na wspólne śpiewanie kolęd, które przygotowała Marta Bogdanowicz wraz z grupą naszych mieszkańców. Wszyscy bez wyjątku włączaliśmy się w śpiew i dziękowaliśmy gromkimi brawami Naszemu zespołowi. Serdecznie dziękujemy Pani wolontariuszce Marcie Bogdanowicz za przygotowanie tak wspaniałego koncertu i niezwykłe emocje, które przedłużyły nam okres bożonarodzeniowy.

Tak zakończyliśmy okres liturgiczny Narodzenia Pańskiego. A wkroczyliśmy w I Niedzielę Zwykłą – Święto Chrztu Pańskiego.

autor tekstu: Albert Jachimiak